18.06.2018 - NSZZ "Solidarność" na Konferencji w Granadzie

18.06.2018 - NSZZ "Solidarność" gościem szóstej Międzynarodowej Letniej Szkoły i Konferencji w Granadzie

18 czerwca 2018 na południu Hiszpanii, w Granadzie, rozpoczęła się kolejna Międzynarodowa Letnia Szkoła i Konferencja (International Summer School and Conference) “Beyond Secular Faith”. Na zaproszenie Arcybiskupa Granady, Javiera Martineza i Instytutu Filzofoii “Edith Stein” w Granadzie, w tym roku Honorowym Współorganizatorem Szkoły Letniej jest NSZZ “Solidarność”.

Zdjęcie użytkownika Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności.

Z okazji inauguracji szóstej edycji tego wydarzenia w imieniu Przewodniczącego NSZZ “Solidarność” Piotra Dudy, wystąpił zastępca Przewodniczącego Bogdan Biś.
Sesji inauguracyjnej przewodniczył włoski filozof i polityk chrześcijański Rocco Butiglione. Tematem, nad którym tym razem pracują zaproszeni goście i uczestnicy spotkania jest “Ekonomia pragnienia”. Program składa się z dwóch części: Szkoły Letniej i Konferencji Akademickiej.

Zdjęcie użytkownika Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności.

Zdając sobie sprawę, że jest to szeroki, ale niezwykle ważny temat, uczestnicy Letniej Szkoły i Konferencji omawiali szereg zagadnień dotyczących współczesnego kapitalizmu i wolnego rynku z perspektywy współczesnej myśli chrześcijańskiej: teologii, filozofii, etyki, ekonomii.

Międzynarodowa Letnia Szkoła i Konferencja “Beyond Secular Faith” jest otwarta dla doktorantów, doktorów i profesorów z całego świata.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią przemówienia Pana Przewodniczącego Piotra Dudy:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019