Aktualności

[Na żywo 27.06.2023 godz. 18:00] –Idea solidarności dzisiaj #2: Przyszłość pracy (gospodarka 4.0)

Data: 06.06.2023
Miejsce wydarzenia: Kraków
Godzina: 18:00 - 19:30
Przejdź do kalendarza pokaż na mapie

Z powodu trudności technicznych spotkanie planowane na 06.06.2023 nie odbyło się - przepraszamy. Osoby zainteresowane zapraszamy na to spotkanie w nowym terminie - 27.06.2023, godz. 18:00.

Zapraszamy serdecznie na kolejny wykład z cyklu "Idea Soliadarności Dzisiaj". Wykład pt.: Przyszłość pracy (gospodarka 4.0) przedstawi dr hab. Joanna Mysona Byrska, prof. UPJPII.

2023_upjp2_wf_is_1080x1080_mysona12506.jpg

abstrakt: Internet i wirtualny świat, a obecnie szybko rozwijająca się sztuczna inteligencja zmieniły i nieustannie zmieniają nasz świat. Zmieniają się nie tylko warunki codziennego życia, ale również ludzka praca. Józef Tischner mówił, że praca to „sposób ludzkiego bytowania w świecie”, poprzez pracę człowiek odciska swoje istnienie na świecie, może go budować lub niszczyć. Praca dla człowieka jest niezwykle istotna. Gdy zmienia się świat ludzkiego bytowania zmienia się również ludzka praca – obecnie żyjemy w dobie 4 a może nawet i 5 rewolucji przemysłowej. Gospodarka 4.0 to gospodarka marzeń naszych przodków, to świat w którym za ludzi pracują automaty i roboty, a pracownik poszukiwany to specjalista ds. IT. Czy jednak każdy może być specjalistą od IT? Jak wygląda przyszłość pracy w świecie, w którym sztuczna inteligencja i maszyny wykonują za człowieka większość czynności. Jak w takim świecie pracuje człowiek? Czy każdy powinien się przekwalifikować i rozpocząć karierę w branży IT? Jakie nowe zawody mogą pojawić się dzięki rozpowszechnianiu się gospodarki 4.0? Które znikną? Być może ze względu na specyficzne ludzkie potrzeby, których obecnie nie dostrzegamy odrodzą się zawody będące dzisiaj na wymarciu? Na te pytania staram się odpowiedzieć w czasie wykładu.

dr hab. Joanna Mysona Byrska, prof. UPJPII, jest kierownikiem katedry Filozofii Społecznej i Polityki na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Prowadzi zajęcia z Filozofii Społecznej, Filozofii Polityki, Etyki Biznesu, Etyk Zawodowych i Dydaktyki Etyki. Członek Rady Naukowo-Programowej MCBFS. W roku 2022 ukazałą się jej najnowsza książka: Cnoty mniejsze w świecie konsumpcji. Skonsumowana przyjaźń, zaufanie, życzliwość, szacunek oraz gniew i chciwość.

Transmisja na żywo 27.06.2023 godz. 18:00

Więcj informacji o cyklu w zakładce Projekty MCBFS

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano