Aktualności
Podsumowanie Solidarity Summer School
Pierwszy projekt dydaktyczny MCBFS organizowany przez Wydział Filozoficzny UPJPII okazał się międzynarodowym sukcesem. W dwóch edycjach szkoły letniej wzięło udział 100 studentów z 33 krajów i 5 kontynentów. W międzynarodowym środowisku, pod okiem doświadczonych profesorów: Przewodniczącego Papieskiej Akademii Nauk Społecznych Stefano Zamagni, Przewodniczącego Rady Naukowo-Programowej MCBFS prof. Rocco Buttiglione, Dykretora Zarządu MCBFS prof. Władysława Zuziaka, znanego polskiego badacza Solidarności prof. Krzysztofa Brzechczyna i światowej sławy niemieckiego profesora Joachima Wiemeyera, uczestnicy słuchali wykładów poświęconych polskiemu doświadczeniu solidarności i temu, jak solidarność rozumiana jest w świecie. Zastanawiano się, czy i jak to polskie doświadczenie solidarności można zglobalizować. Czy da się na jego podstawie odpowiedzieć na globalne i lokalne problemy?
Szkoła Letnia była bezpłatna dla wszystkich uczestników.
Kolejna edycja szkoły letniej planowana jest na lipiec 2024 roku.
Więcej informacji o Szkole Letniej Solidarity Summer School” znaleźć można na stronie projektu: solidarity.upjp2.edu.pl/en/
Polecamy publikację projektową (w języku angielskim), w której organizatorzy szkoły letniej zawarli relację z wydarzenia.
Szkoła letnia Solidarity Summer School została utworzona i sfinansowana w r.a. 2023/24 w ramach projektu „Umiędzynarodowienie polskiego doświadczenia Solidarności”(BPI/SPI/2021/1/00069), który był finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu SPINAKER i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” (Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego), określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN16/18.